Każdy gość będzie musiał mieć specjalny identyfikator. Są one przygotowane dla wszystkich uczestników imprezy – także dla panelistów, partnerów i przedstawicieli mediów – i są jedynym dokumentem uprawniającym do wstępu do obiektów kongresowych, na sesje plenarne, panele dyskusyjne oraz na imprezy towarzyszące. Można je odbierać w centralnej recepcji (ul. Armii Krajowej 47).
W identyfikatorze jest mapa Kongresu Regionów, niezbędne telefony, trasy busów kongresowych oraz dokładny program godzinowy imprezy. Dzięki usłudze Multiinfo samorządowcy z całego kraju i inni goście na bieżąco będą informowani poprzez SMS o najważniejszych wydarzeniach podczas kongresu. Dlatego organizatorzy proszą o udostępnienie swojego numeru telefonu komórkowego w centralnej recepcji.
Z dworca PKP we Wrocławiu będą kursowały specjalne autobusy. Godziny kursowania linii kongresowej na trasie Wrocław-Świdnica-Wrocław:
- środa z Wrocławia: 13.00, 16.00, 19.00;
- środa do Wrocławia: 14.30, 17.30, 24.00;
- czwartek-piątek z Wrocławia: 7.00, 10.00, 13.00, 16.00, 19.00;
- czwartek-piątek do Wrocławia: 8.30, 11.30, 14.30, 17.30, 24.00.
Przez cały czas trwania imprezy autobusy będą kursowały pomiędzy hotelami a centrum Świdnicy, gdzie odbywać będą się sesje kongresowe. W pobliżu miejsc konferencyjnych będą znajdować się także specjalne postoje taksówek. A osoby, które decydują się na wykorzystanie własnego środka transportu otrzymają w centralnej recepcji przepustkę wraz z mapą dojazdu do wyznaczonych parkingów kongresowych. Samochody oznaczone przepustką są zwolnione z opłat na dowolnej ulicy w strefie płatnego parkowania w Świdnicy.
Od 19 maja zostanie uruchomiona w Świdnicy specjalną infolinię - (74) 856 93 88, 795 358 076.
Kongres Regionów potrwa od środy do soboty. Organizatorzy spodziewają się około tysiąca dwustu gości z całego kraju i zza granicy. W trakcie kongresu odbędzie się ponad osiemdziesiąt paneli dyskusyjnych i warsztatów oraz cztery sesje plenarne. Koncentrować się one będą wokół trzech kluczowych zagadnień: samorząd, inwestycje, rozwój. W dyskusjach wezmą udział m. in. współtwórcy reformy samorządowej w Polsce – profesorowie Michał Kulesza i Jerzy Regulski, Tilman Seifert – dyrektor w Europejskim Banku Inwestycyjnym oraz Mercedes Bresso – przewodnicząca Komitetu Regionów.