Ogólnopolskie seminarium dla edukatorów odbyło się w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Oświęcimiu. Dyskutowano nad współpracą muzeów martyrologicznych, pracownicy tych placówek wymieniali się swoimi doświadczeniami. Zapoznali się też z różnymi formami oprowadzania po miejscach pamięci. Ciekawą nowością była prezentacja lekcji muzealnej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.
Ideą Dolnośląskiego Salonu Wydawniczego „Silesiana” zorganizowanego przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu z kolei była popularyzacja książki regionalnej, dolnośląskich autorów, wydawców oraz promocja instytucji kultury. I to właśnie Muzeum Gross-Rosen jako jedyna tego typu placówka w regionie, pokazało swój dorobek wydawniczy, m.in. wspomnienia byłych więźniów obozu.
A jeszcze w listopadzie delegacja z Gross-Rosen uczestniczyła w warsztatach służb informacyjnych zorganizowanych przez Archiwum Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. W spotkaniu tym wzięli udział również pracownicy Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach, Państwowego Muzeum na Majdanku, Muzeum Więzienia Pawiak, Polskiego Czerwonego Krzyża, Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Służby informacyjne w muzeach zajmują się udzielaniem informacji o losach byłych więźniów i osób represjonowanych w czasie II wojny światowej.