W eventowej atmosferze uczestnicy festynu mogli doświadczyć w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach, na symulatorze jazdy samochodem ciężarowym oraz autobusem, takich sytuacji, które niejednokrotnie prowadzą do niebezpiecznych wypadków. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się symulator dachowania, w którym mieszkańcy Strzegomia mogli doświadczyć, co dzieje się z pasażerami w czasie dachowania. Specjalnie dla przedszkolaków zostało rozstawione pluszowe miasteczko ruchu drogowego, gdzie maluchy poznawały znaki drogowe, samochody i ich wyposażenie. A w punkcie zajęć warsztatowych kolorowały zgodnie z wygladem znaki drogowe. Dla nieco starszych, wokół pomnika Księżnej Anny przygotowano mobilne miasteczko ruchu drogowego. Dzieciom i młodzieży dużą frajdę sprawiało pokonywanie rond, skrzyżowań, przejazdów kolejowych i innych atrakcji w wersji mini. Dodatkową atrakcją był przygotowany dla mieszkańców grill i słodki poczęstunek.
O godzinie 11.00 w auli Zespołu Szkół odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Świdnicy, Robertem Topolskim, na temat zagrożeń wynikających z zażywania środków zmieniających świadomość. Spotkanie poprzedziła uroczystość wręczenia podziękowań wszystkim zaangażowanym w organizację festynu, a także przyznaniem Włodzimierzowi Balcerkowi tytułu Przyjaciela Szkoły - za szereg prowadzonych działań na rzecz młodzieży Zespołu Szkół w Strzegomiu.
Gośćmi uroczystości byli m. in.: starosta świdnicki - Zygmunt Worsa, etatowy członek zarządu powiatu świdnickiego - Sabina Cebula, burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, zastępca burmistrza - Wiesław Witkowski, dyrektor PCPR Świdnica - Beata Galewska, a także przedstawiciele stowarzyszenia Transport i Ekologia na rzecz Strzegomia - Włodzimierz Balcerek i Lucjan Krosta.
Festyn został sfinansowany ze środków gminy Strzegom, wpłat członków stowarzyszenia Transport i Ekologia na rzecz Strzegomia oraz środków Koła Przyjaciół Dzieci przy Środowiskowym Klubie Młodzieżowym w Strzegomiu.
(UM Strzegom)