W obu tych placówkach termomodernizacja jest koniecznością. W Jaroszowie trzeba wymienić okna oraz ocieplić dach i ściany. Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Jaroszowie Beata Jankiewicz bardzo liczy na tę inwestycję, bo jak mówi, sanepid już wielokrotnie przesuwał termin wykonania tych działań. W okresie zimowym w sali gimnastycznej trudno jest prowadzić zajęcia wychowania fizycznego, bo sali nie można ogrzać. – Próbowaliśmy różnymi sposobami ocieplić i dogrzać ją, ale bezskutecznie - mówi dyrektor PSP nr 4 w Strzegomiu, Janina Klonowska. – Dlatego bardzo liczę na ten remont i cieszę się, że sprawa jest już tak daleko posunięta - dodaje.
W obu budynkach przewidziane jest wykonanie elewacji poprzedzone ociepleniem. Istotnym jest fakt, że pieniądze wydane na inwestycje termo modernizacyjne szybko się zwracają w eksploatacji budynku w kolejnych latach. Strzegomski wniosek przeszedł już pierwszy merytoryczny etap. – Zostaliśmy zaproszeni do drugiego etapu i 12 maja 2014 r. złożona została pełna dokumentacja konkursowa – informuje burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta. - Zainteresowanie samorządów tym konkursem jest bardzo duże, ale cieszy fakt że pula środków przeznaczonych na to działanie zwiększa się - dodaje.
Warunkiem złożenia dokumentów do drugiego etapu było wprowadzenie do budżetu gminy zadania i środków na realizację inwestycji. Tak też się stało w dniu 8 maja 2014 r. Radni przegłosowali zmiany w budżecie, gdzie na wniosek burmistrza znalazła się kwota jeden milion pięćdziesiąt tysięcy zł, z czego ponad 850 tys. zł to dotacja.
Pozostały jeszcze cztery projekty (Publiczne Przedszkole nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Gimnazja nr 1 i 2). W nowych środkach unijnych duża kwota zapisana została na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej, co daje nadzieję na dalsze modernizacje naszych placówek. Z tych środków planowana jest także budowa nowego przedszkola nr 4.