Program składał się z trzech modułów. Jako pierwsi objęci zostali uczniowie klas V-VIII, którzy mieli możliwość podczas zajęć warsztatowych zdobyć wiedzę na temat negatywnych skutków zażywania substancji psychoaktywnych (narkotyki, dopalacze, alkohol, tytoń) oraz nałogowych zachowań takich jak: tv, hazard, Internet, gry liczbowe i substancje uzależniające. W trakcie warsztatów prowadzący omówił również treści związane z cyberprzemocą, w ramach których uczniowie wyposażeni zostali w wiedzę na temat mechanizmów jej powstawania i umiejscowienia jej w przestrzeni medialnej. Nie zabrakło oczywiście informacji na temat istniejącego prawa stosowanego wobec sprawców hejtu.
Program miał na celu promocję zdrowego stylu życia oraz opóźnienie wieku inicjacji, a przez to zmniejszenie zasięgu ryzykownych zachowań. Założenia programu miały na celu pomóc uczniom w rozwijaniu ważnych umiejętności psychologicznych i społecznych (umiejętności nawiązywania kontaktów z ludźmi, radzenia sobie ze stresem, rozwiązywania konfliktów, opierania się naciskom ze strony otoczenia itp.). Brak takich umiejętności powoduje, że wielu ludzi sięga po chemiczne i coraz częściej behawioralne zastępcze środki radzenia sobie z trudnościami – podkreśla Krystyna Kwaśnik, dyrektor szkoły.Moduł drugi został przeznaczony dla nauczycieli i wychowawców, którzy będą się szkolić po feriach zimowych. Natomiast moduł trzeci - to spotkanie z rodzicami, które odbędzie się 18 marca 2019r. na terenie szkoły podstawowej. Podczas spotkania rodzice zostaną zapoznani z mechanizmami uzależnień; uzależnień od dopalaczy, narkotyków, alkoholu, e-papierosów, Internetu, gier komputerowych; interwencji w przypadku podejrzewania, że dziecko angażuje się w zachowania ryzykowne.
Program przeprowadzony został dzięki współpracy i środkom finansowym z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świdnicy.