Liczne atrakcje dla najmłodszych świdniczan zorganizuje m.in. Fundacja „Odzyskaj Środowisko”. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie: jak pszczoły trafiają do uli z recyklingu? Poznamy smak pyłku pszczelego, miodu koniczynowego i miodowych żelków, odtańczymy pszczeli taniec, sprawdzimy, czym różni się smok od smogu, zagramy w EKOmilionerów. Dla dzieci przygotowane zostaną również dmuchańce oraz stanowisko do malowania twarzy.
- Liczę, że festyn ekologiczny, który będzie propagował selektywną zbiórkę odpadów, uświadomi mieszkańcom, jak łatwo jest dbać o środowisko naturalne, pokazując przy tym poprawne zasady recyklingu. Mam nadzieję, że nasze działania spodobają się mieszkańcom, a wydarzenie które organizujemy będzie odbywało się cyklicznie - mówi Krystian Werecki, dyrektor Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
W Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej będzie można podziwiać wystawę prac Katarzyny Samczyńskiej w nurcie Trash Art zrealizowaną w ramach projektu Elektryczne Śmieci. Zatopione kable, druty, fragmenty aluminium, miedzi i drewna pochodzące z recyklingu elektrycznych śmieci to motywy przewodnie dwóch niezwykłych kolekcji zaprojektowanych i wykonanych przez Katarzynę Samczyńską, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. „Beeżuteria” poprzez kształty i kolory nawiązuje do pszczół, z kolei Ogrody w Szkle stanowią zaproszenie do świata natury w wydaniu eko.