W konkursie oceniane są obiekty budowane i modernizowane. W finale znalazły się 23 inwestycje, które jurorzy oceniali w sześciu kategoriach.
– Druga nagroda w konkursie Dolnośląska Budowa Roku to dla nas spore wyróżnienie – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. - Konkurs jest dobrą promocją nowych inwestycji, ich projektantów i konstruktorów. Jak mówią sami organizatorzy statuetki iglicy przyznawane są za wybitne osiągnięcia dolnośląskiego budownictwa. Cieszę się, że Świdnica znalazła się w tym zacnym gronie.
Jurorzy podkreślali, że przebudowa wiaduktu w Świdnicy jest wyjątkowa z tego względu, że wykonano ją szybko i to taniej w porównaniu z podobnymi inwestycjami w innych miastach. Wiadukt kosztował ponad 1,5 mln zł, prace budowlane trwały pół roku. Ta budowla była prezentowana na międzynarodowej konferencji Transportation Research Board w Waszyngtonie. Wiadukt został wykonany w najnowocześniejszej technologii polegającej na budowie bez fundamentów przy wykorzystaniu właściwości zagęszczonego gruntu oraz powłoki stalowej. - Dzięki temu konstrukcja wiaduktu zachowuje się jak piłka zakopana w piasku na plaży – mówi obrazowo Jan Bernard Michalski, projektant wiaduktu. - Naciski z góry sprawiają, że piłka się wzmacnia, bo rozpręża się na boki. Tak też się dzieje z wiaduktem. Naszą technologią zainteresowali się naukowcy z Politechniki Wrocławskiej.
Do nagrody nominowana była również inna inwestycja, zrealizowana przez Wrobis budowa hali produkcyjnej i magazynowej Invest-Park Development, w której ulokowano zakład Defalinet.
Grand Prix zdobyła inwestycja: remont, przebudowa i rozbudowa budynku Domu Towarowego Centrum Renoma we Wrocławiu. W kategorii, w której startował świdnicki wiadukt, zwyciężył budynek biurowo-usługowy Labor w Kobierzycach.