Rokrocznie zastanawiamy się, czy i w jakim stopniu wpływa ona na wybory przyszłych uczniów Kasprowicza. Jedno jest pewne; stwarza szansę na poznanie szkoły, jej specyfiki, ludzi (zarówno nauczycieli, jak i przyszłych koleżanek i kolegów). To właśnie uwagi tych drugich bywają decydujące w przyszłych wyborach szkoły średniej.
Wzorem lat poprzednich szkoła starała się przygotować bogatą, różnorodną ofertę spotkań, warsztatów, występów uczniów I LO. Znalazły się wśród nich: wystawy fotograficzne, przegląd filmów uczniowskich (w tym bardzo dobrego spotu reklamującego Liceum w reż. absolwenta Wojtka Lewandowskiego i obecnego ucznia Id Macieja Ławniczaka), występy młodych artystów w auli szkolnej, zajęcia warsztatowe prowadzone przez uczniów, mecz piłki siatkowej: absolwenci kontra reprezentacja szkoły.
Wielu nauczycieli, wspólnie z uczniami, przygotowało ciekawe warsztaty. Mogli tam znaleźć coś dla siebie zarówno miłośnicy nauk ścisłych, empirycznych, jak i pasjonujący się językami obcymi, filozofią, literaturą, filmem, podróżami.
Ciekawą inicjatywą była wystawa pamiątek proradzieckich odnalezionych w budynku szkoły. Gimnazjaliści, ale i uczniowie Liceum mogli poznać złożoną historię budynku, w którym mieści się aktualnie Liceum.
Stałym punktem Dnia Otwartego jest tzw. herbatka u dyrektora. Gimnazjaliści lub ich rodzice mogli bezpośrednio porozmawiać z Robertem Kaśkowem, dyrektorem Liceum. I Liceum odwiedziło tego dnia prawdopodobnie ponad 200 gimnazjalistów, rozdano ponad 300 ulotek informacyjnych dotyczących profilowania w poszczególnych klasach pierwszych.
Z przyjemnością można było obserwować uczniów Kasprowicza, którzy z zaangażowaniem informowali o tym, dlaczego warto stać się uczniem I Liceum Ogólnokształcącego. To dobry znak, wskazujący, że przyjazna aura szkoły i dbałość o dobre nauczanie są wartościami nadrzędnymi Liceum.
Zapraszamy do Kasprowicza!
(Marek Ibek)