Po ubiegłorocznym zainteresowaniu warsztatami spodziewaliśmy się, że chętnych zgłębiania wiedzy matematycznej, zgodnie z hasłem "Bawiąc, uczyć", z pewnością nie zbraknie. I tak też było. Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Do szkoły zawitali więc uczniowie strzegomskich placówek oświatowych: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 4, a ponadto: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Jaroszowa i Zespołu Szkół z Goczałkowa.
Dla uczestników matematycznych zmagań przygotowano cztery sale. Uczniowie zgłaszali się do naszego liceum już od godz. 10.00. Otrzymywali specjalnie przygotowane karty. W poszczególnych salach rozwiązywali przeróżne, interesujące zadania, które wymagały od nich wykazania się inteligencją oraz spostrzegawczością. Po poprawnym wykonaniu określonych poleceń, otrzymywali pieczątki.
Sale, w których uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę, nosiły konkretne nazwy. "Twierdzę szyfrów" przygotowała Katarzynę Tomczyk-Sulimę wraz z uczniami klas informatycznych. Na uczestników zabaw logicznych czekały tam karty, dzięki którym musieli zaszyfrować bądź deszyfrować znane wszystkim sentencje. Z kolei w sali "Nie tylko dla orląt", przygotowanej przez Przemysława Knapa, rozwiązywali zadania matematyczne, dostosowane poziomem do wieku uczestników. W sali o wdzięcznej nazwie "Papierowe fantazje", nad którą opiekę sprawowała Agnieszka Kowalczyk, tworzono origami. Podczas ostatnich wykładów, zorganizowanych pod nazwą "Jarmark sztuki matematycznej" przez Ewę Tutkę, uczestnicy uczniowie mieli okazję rozwiązywać ciekawe łamigłówki przestrzenne.
Po ukończeniu wszystkich zadań uczestnicy festiwalu oddawali wypełnione karty, a w nagrodę otrzymywali dyplomy oraz słodkie niespodzianki.