Zakwaterowani byli w Domu Studenckim „Centaur” Uniwersytetu Przyrodniczego. W pierwszym dniu pobytu uczestnicy zlotu otrzymali dwie specjalne opaski na rękę, które były przepustką na wszystkie imprezy zorganizowane w ramach projektu.
Przez trzy dni, w ośmiu namiotach, na terenie szkoły wojskowej odbywały się spotkania autorskie, wykłady, prelekcje oraz warsztaty Hymnu Książki - „Włosek poety”, autorstwa Tadeusza Różewicza z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza.
W czwartek na scenie głównej, w plenerze, odbyła się Gala DKK. Wręczano podziękowania wojewódzkim koordynatorom DKK oraz nagrody dla najbardziej poczytnych autorów polskich. Nagrody otrzymali: z literatury pięknej ex aequo – Jacek Dehnel i Wiesław Myśliwski, literatury faktu – Jacek Hugo-Bader i literatury dla dzieci i młodzieży – Barbara Kosmowska. Następnie odbyło się spotkanie autorskie z gwiazdą wieczoru, hiszpańską pisarką Rose Montero zakończone koncertem zespołu Pablopavo i Ludziki.
W piątek wieczorem na scenie głównej odbyły się dwa spotkania z gwiazdami: hiszpańskim pisarzem Ildefonso Falcone (autorem „Katedry w Barcelonie”) oraz z Olgą Tokarczuk.
W sobotę wszyscy uczestnicy zlotu zebrali się na wrocławskim rynku, aby zaśpiewać przed publicznością po raz pierwszy, wspólnie z kilkuset chórzystami, Światowy Hymn Książki UNESCO - „Włosek poety”, który już zawsze będzie śpiewany we wszystkich przyszłych Stolicach Książki. Następnie odbyło się spotkanie autorskie z Danutą Wałęsą., ale to nie były ostatnie atrakcje. Na terenie szkoły oficerskiej, każdy mógł dokonać wyboru spotkania, jednego z ośmiu, z popularnym pisarzem.