W ciągu ostatnich 6 lat Rozśpiewane Dzieciaki z Gminy Świdnica, bo o nich mowa, nagrały już 6 muzycznych krążków. Materiał muzyczny na tegorocznej płycie nawiązywać będzie do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i do 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża.
- Dzięki wsparciu i zaangażowaniu wójta Gminy Świdnica Teresy Mazurek oraz dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Marii Jaworskiej możemy po raz kolejny spotkać się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. W dniach 2-6 lipca 2018 przeprowadzimy siódmą już edycję warsztatów wokalnych dla uzdolnionej wokalnie grupy 30 uczniów gminnych szkół – mówi Tadeusz Szarwaryn.
Pod kierunkiem instruktorów i opiekunów uczestnicy pracować będą nad nagraniem kolejnej płyty. Po znanych już mieszkańcom gminy krążkach „Co nam w duszy gra”, „Świąteczny czas”, „Smaki przedwiośnia”, „Roztańczeni –Rozśpiewani” i „Ty i ja razem” oraz” Mosty ponad słowami” przyszła kolej na realizację kolejnego pomysłu Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna, przy współpracy Anny Lutz, Pawła Zająca, Lidii Bakalarczyk i Joanny Jaros.
Tegoroczny materiał znacząco będzie się różnił od ostatniej płyty pod względem merytorycznym, ponieważ nawiązywać będzie do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i do 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Na kolejnej płycie znajdą się znane pieśni patriotyczne, ale również autorskie propozycje nawiązujące w swej treści i brzemieniu do tych właśnie wydarzeń.
- Z perspektywy tych 6 lat, możemy z przekonaniem powiedzieć, że były do trafnie ulokowane środki. Muzyka a wraz z nią piosenka, wzbogaca naszą świadomość, zmysły, wyobraźnię i uczucia, uszlachetnia całą osobowość. Zakupiony sprzęt pozwala na organizację nie tylko letniego, czy zimowego wypoczynku, ale przede wszystkim pomaga odkrywać muzyczne talenty wśród uzdolnionych uczniów z gminy Świdnica – podkreśla wójt Teresa Mazurek.
Przypomnijmy Gminne Studio Nagrań obejmuje m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł