Czwartek, 21 listopada
Imieniny: Janusza, Konrada
Czytających: 1768
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Niepodległościowo w gminie Dobromierz

Niedziela, 14 listopada 2010, 17:28
Aktualizacja: 17:30
Autor: red.
Roztoka: Niepodległościowo w gminie Dobromierz
Fot. UG Dobromierz
Z okazji 92. rocznicy Odzyskania Niepodległości w hali sportowej Zespołu Szkół w Roztoce odbyła się specjalna uroczystość, na którą zjechali znamienici goście, radni, sołtysi, przedstawiciele duchowieństwa, mieszkańcy oraz gwiazda wieczoru – Eleni wraz z zespołem.

Blisko tysiąc mieszkańców przybyło uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość poprowadził przewodniczący rady gminy Marek Jaworski, który przywitał zgromadzonych gości. Wśród nich znalazł się wicewojewoda dolnośląski Ilona Antoniszyn-Klik.

Wójt Czesław Drąg w przemówieniu okolicznościowym przypomniał zgromadzonym, że 92 lata temu Polska stała się wolna i wróciła na mapę Europy. Wówczas spełniły się marzenia rodaków o niepodległości kraju. Przemówienie wygłosiła także wicewojewoda Ilona Antoniszyk-Klik, która również zwróciła szczególną uwagę na rangę święta, zaznaczając przy tym, że sukces narodu, to sukces ludzi.

Ważnym punktem części oficjalnej było wręczenie odznaczeń państwowych – Krzyży Zasługi, które decyzją Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z dnia 13 października przyznano dziesięciu mieszkańcom gminy. Nazwiska wyróżnionych poniżej.

Złoty Krzyż Zasługi:
Marek Jaworski,
Janusz Jarocki,
Hieronim Księżopolski.

Srebrny Krzyż Zasługi:
Stanisław Biernacki,
Anna Cieloch,
Dorota Sieradzka,
Lucyna Mielczarek,
Małgorzata Rogowska.

Brązowy Krzyż Zasługi:
Anna Kłys,
Łukasz Gajek.

Wójt Drąg wręczył akt przekazania sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Roztoce, który odebrał naczelnik jednostki – Marian Bukała. Sprzęt ten OSP otrzymała w ramach programu „Dolny Śląsk Bezpieczny Ratownik w OSP”, do którego w ubiegłym roku gmina Dobromierz zgłosiła jednostkę w Roztoce. To zestaw ochrony osobistej dla sześciu strażaków, biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych - pełne umundurowania, aparaty ochrony dróg oddechowych i radiotelefony podhełmowe ze słuchawkami. Wartość całego zestawu to ponad 32,5 tys. zł, z czego blisko 18 tys. dołożyła gmina.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group