Sobota, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 1239
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom/Region: Olszany – nowe drogi – nowe możliwości rolników

Poniedziałek, 5 października 2015, 6:40
Aktualizacja: 7:33
Autor: opr.red.
Strzegom/Region: Olszany – nowe drogi – nowe możliwości rolników
Fot. www.strzegom.pl
Trwa przebudowa gminnej drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Olszany. Nowa nawierzchnia oraz zjazdy z betonu asfaltowego zostaną wykonane na odcinku około 300 m.

Ale to nie wszystkie działania zaprojektowane w ramach zadania. Do nich należą jeszcze: oczyszczenie rowu przydrożnego, wykonanie poboczy ulepszonych z płyt ażurowych, obsiew skarpy po wyprofilowaniu powierzchni, oczyszczeniu z kamieni i gruzu oraz wycinkę drzew.

Prace są bardzo zaawansowane. - Przy budowie nie popełniono żadnego błędu, ponieważ pracownicy gminnej spółki wodnej, sołtys, kierownik robót oraz kierownik nadzoru sprawdzili dokładnie wyloty kanałów burzowych i sieć drenów, które zostały wymienione na nowe. Mieszkańcy są z tego bardzo zadowoleni. Z niedowierzaniem spoglądają na roboty i cieszą się, że droga stała się faktem namacalnym. Znoszą niedogodności związane z dotarciem do domu, bo widzą efekty - komentuje Stanisława Górska, sołtys wsi, radna Rady Miejskiej w Strzegomiu.

Wyjaśniając potrzebę poprawy infrastruktury drogowej w Olszanach wyjaśnia: - W Olszanach jest bardzo silnie rozwinięte rolnictwo. Gospodarstwa są duże, wyposażone w ciężki sprzęt, przyczepy przewożą duże ilości towaru. Droga źle utwardzona nie nadaje się do użytku po jednym sezonie. Samochody osobowe zawieszają się na koleinach, powstałych po ulewnych deszczach. U nas drogi spełniają dwie funkcje - dojazdowe do pól i domostw oraz komunikacyjne wewnątrz wsi - po nich chodzi się na spacer, idzie do domu i jeździ wózkiem z dzieckiem. Ludzie w Olszanach czekali na te drogi 60 lat. Jeśli były w przeszłości remontowane to powierzchownie, na sezon, a teraz remont jest gruntowny i posłuży na dłużej.

Prace drogowe wykonuje Konsorcjum firm - Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe "COM-D" Sp. z o.o. z Jawora oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Rolne "Sady Dolne" Sp. z o.o.

Koszt zadania zamknie się w kwocie ok. 320 tys. zł, przy współfinansowaniu w wysokości w 73, 5 tys. zł ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego na zadanie rekultywacyjne na 2015 rok.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group