We Lwowie grupa odwiedziła polską Szkołę Średnią im. Marii Magdaleny. Następnie oddano hołd pomordowanym w 1941 r. na Wzgórzach Wuleckich polskim profesorom i członkom ich rodzin. Biało-czerwone wiązanki i wieńce uczniowie złożyli również pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Poczty sztandarowe ze szkół uczestniczących w akcji uświetniły Mszę św. odprawioną w intencji Ojczyzny w lwowskiej katedrze. Uroczyste i ciepłe spotkanie z Rodakami miało miejsce w parafii w Przemyślanach, miejscowości zamieszkałej przez wielu Polaków. Przekazanie przywiezionych z Polski prezentów, rozmowy i wspólna zabawa sprzyjały poznaniu się i nawiązaniu przyjaźni.
Najbardziej wzruszająca uroczystość odbyła się na Cmentarzu Orląt Lwowskich, na którym spoczywają polegli w latach 1918 – 1920 młodzi obrońcy Lwowa. Tu, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, uczniowie pełnili honorową wartę. Złożono przywiezione z Polski wieńce i kwiaty oraz zapalono znicze.
Wszystkie patriotyczne uroczystości uświetniła obecność pocztów sztandarowych ze szkół, które wzięły udziały w wyprawie na Kresy.
Ten wyjazd jest wielkim wyróżnieniem dla całej społeczności jaworzyńskiego gimnazjum, które znalazło się w gronie 10 dolnośląskich i opolskich szkół najbardziej zaangażowanych w działania na rzecz akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.