Organizatorami rogoźnickiego biegu byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Krajowe Zrzeszenie LZS w Warszawie, Urząd Marszałkowski we Wrocławiu, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu, gmina Strzegom, Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy, Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Świdnicy, Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP w Strzegomiu, Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy i Strzegomskie Centrum Kultury.
Jak co roku, biegi cieszyły się dużym zainteresowaniem. Oprócz reprezentantów gminy Strzegom, na zawodach w Rogoźnicy pojawili się przedstawiciele innych okolicznych miejscowości. W sumie ok. 400 osób (dzieci, młodzież, dorośli) rywalizujących na wielu dystansach, od sprintów do biegu głównego (open) – wyniki w załączeniu. W tym ostatnim (o długości ok. 8,5 km) najlepszy okazał się Sławomir Pieczurowski z Żórawiny. Uczestnicy, którzy zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach, nagrodzeni zostali statuetkami, medalami, pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci koszulek. Na wszystkich uczestników czekał przygotowany poczęstunek.
Zgodnie z wieloletnią tradycją przed rozpoczęciem biegów złożono wieniec i kwiaty pod Mauzoleum Pomordowanych na terenie Muzeum Gross-Rosen, a przyniesiony przez sztafetę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy znicz pamięci został zapalony w rogoźnickim parku. Wśród gości byli m. in. posłowie na Sejm RP – Agnieszka Kołacz – Leszczyńska i Teresa Świło, wicestarosta świdnicki – Zygmunt Worsa, zastępca burmistrza Strzegomia – Wiesław Witkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu – Tomasz Marczak, radni: Piotr Szmidt i Tadeusz Zarzycki, dyrektor Muzeum Gross-Rosen – Janusz Barszcz, sołtys Rogoźnicy – Henryk Radkowski oraz dyrektor miejscowej szkoły – Danuta Dzikowska.