Jest to projekt realizowany dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego głównym celem jest wypracowanie innowacyjnych programów wspierania uczniów uzdolnionych w zakresie nauk matematycznych i przyrodniczych. Klaudia i Roksana znalazły się w grupie uczniów Dolnego Śląska rozwijających swe uzdolnienia w zakresie siedmiu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Projekt zaplanowany na lata 2011-2013 składa się z sześciu tygodniowych sesji prowadzonych przez wykładowców wrocławskich uczelni. Gimnazjalistki otrzymały wspaniałą szansę rozwijania swoich zdolności – Klaudia z geografii, Roksana z biologii - w niestandardowej formie w grupie zainteresowania przedmiotem rówieśników.
Największe zainteresowanie wzbudziły we mnie wykłady na temat hinduizmu, buddyzmu, islamu oraz wyprawy do Nepalu. Dowiedziałam się wielu ciekawych i niesamowitych rzeczy dotyczących tamtejszej ludności, kultury czy religii – wspomina Klaudia. Jestem bardzo zadowolona w uczestnictwa w projekcie. Poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi, a nawet zaprzyjaźniła się z wieloma z nich. Już nie mogę doczekać się następnego wyjazdu, który odbędzie się w Karpaczu”.
Odbywające się w ramach projektu wykłady, zajęcia i konsultacje uczennic z tutorami, praca na platformie edukacyjnej oraz udział w imprezach kulturalnych poszerzą znacznie ich wiedzę oraz zwiększają motywację uczennic do kontynuacji kształcenia w zakresie nauk przyrodniczych.
„<
Projektem objęci są również rodzice uczennic oraz ich nauczyciel – geografii, pani Beata Ślipko oraz biologii, pani Ewa Dobies - dla których, równolegle z zajęciami Klaudii i Roksany, odbywają się warsztaty o tematyce związanej z identyfikowaniem uzdolnień, rozwojem poznawczym i emocjonalno-społecznym młodzieży, a także wspieraniem uczniów zdolnych w nauce i rozwoju osobistym.