W piątek, 25 października w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu odbył się wernisaż wystawy z udziałem naszego artysty. Prace Czesława Rzeczyckiego nie są jedynymi, które zaprezentowane zostały na wystawie. Prezentują się tam także inne malarze: Zygmunt Sarna, Jerzy Lemiszka, Janina Kloc, Władysław Żukowski, Zbigniew Kaźmierski, Weronika Skiba oraz rzeźbiarze: Jan Zając, Jarosław Furgała, Ireneusz Michałek, Tadeusz Kowalski, Franciszek Kin, Józef Nowak Krzysztof Wyrębak. Wystawa będzie otwarta w Muzeum Etnograficznym do końca grudnia.
- Swoimi badaniami w terenie, a także wystawą, Fundacja Ważka chciałaby pokazać, że na Dolnym Śląsku mieszka wielu wspaniałych twórców, rzemieślników i artystów, którzy tworzą nasze lokalne dolnośląskie dziedzictwo. Artystów różni nie tylko technika, lecz także tematyka prac. Od motywów przyrodniczych, przez patriotyczne po sakralne. Często w pracach pojawia się motyw dolnośląskiej małej ojczyzny, jej krajobrazów, architektury bądź przyrody, a także wątki autobiograficzne, w tym autoportrety – mówi Marta Durajczyk kurator wystawy „Otwarty teren sztuki”.
Panu Czesławowi Rzeczyckiemu gratulujemy. W styczniu 2020r. prace żarowskiego artysty będzie można podziwiać na wystawie przygotowanej przez Żarowską Izbę Historyczną.