Gotowa jest już m.in. pracownia ceramiczna, w której postawiono ściankę oddzielającą ją od specjalnego pieca. W nim wypalane są prace manualne podopiecznych WTZ-u. W samej pracowni odbywają się zajęcia i warsztaty terapeutyczne, podczas których osoby te uczą się, jak wyrabiać glinę i lepić przedmioty. Jak podkreśla Sabina Kubacka, kierownik strzegomskiego warsztatu, zajęcia takie rozwijają możliwości manualne, poprawiają zdolność do koncentracji i cierpliwość.
Cały czas trwa remont nowej świetlicy, mieszczącej się w pomieszczeniach przejętych od Zespołu Szkół Specjalnych. Przebudowywane są toalety, w których będzie natrysk. Ostatnio pomalowano i odświeżono korytarz warsztatu.
- Bardzo się cieszymy z tych wszystkich zmian i udogodnień. Nasi podopieczni są zadowoleni i już nie mogą doczekać się zakończeniu całego remontu - kończy Sabina Kubacka.
Modernizacja WTZ-u jest współfinansowana w kwocie 160 tys. zł ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III". Prace remontowe wykonuje firma Pamar z Wałbrzycha.