Sześć ofert wpłynęło w związku z ogłoszonym przez miasto Świdnica przetargiem na przebudowę pierwszej części alei Niepodległości. Remont obejmie odcinek od pl. Wolności do skrzyżowania ul. 8 Maja. Planowany termin zakończenia prac to późna wiosna 2022 roku. Najniższa oferta opiewa na ok. 5 milionów 800 tysięcy złotych. Na realizację inwestycji zarezerwowano 8 mln zł.
Oferty zostały złożone przez konsorcjum wykonawców: HYPMAR Hypta Mariusz (lider) i Marel Bruk Tomasz Marel (partner) na kwotę 6 198 000 zł; konsorcjum wykonawców: Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. (lider) i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „STAŃCZYK” Sp. Jawna (partner) – 6 490 576,62 zł; Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe „DROG – ZIEM” – 7 492 287,68 zł; Polskie Surowce Skalne Spółka z o.o. Grupa Budowlana – 5 873 954 zł; ZBYLBRUK Sp. z o.o. Sp. komandytowa – 6 987 376,92 zł; konsorcjum wykonawców: Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe „COM-D” Sp. z o. o (lider) i Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. (partner) – 7 894 513,93 zł.
Teraz rozpocznie się analiza złożonych dokumentów. Wyłoniony wykonawca rozpocznie prace w maju.
Aleja Niepodległości jest jedną z ważniejszych arterii Świdnicy, pozostającą pod zarządem województwa. Jej przebudowa jest inwestycją oczekiwaną od lat przez wielu mieszkańców. Na mocy porozumienia z zarządcą drogi Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei miasto wzięło na siebie ciężar prac przygotowawczych przebudowy tej drogi.
Ze względów logistycznych i finansowych zadanie podzielone zostało na III etapy. Pierwszy z nich obejmie odcinek od placu Wolności do skrzyżowania z ul. 8 Maja. W kolejnym przebudowany zostanie odcinek od skrzyżowania z pl. 1000-lecia do ulicy Nauczycielskiej i w ostatnim etapie pozostanie do zrealizowania fragment do skrzyżowania z placem Grunwaldzkim. Planowane zmiany zakładają nie tylko przebudowę jezdni, chodników i budowę dróg rowerowych, ale też uporządkowanie miejsc postojowych wzdłuż ulicy, wymianę całej infrastruktury technicznej drogi, przebudowę sygnalizacji świetlnej oraz oświetlenia ulicznego, w tym budowę doświetlenia przejść dla pieszych. Niezwykle ważnym elementem projektu jest również zieleń uliczna, nawiązująca do uwarunkowań historycznych. Wykonane także zostaną wszystkie niezbędne prace przez gestorów sieci.
Wstecz