Jego uczestnicy podczas warsztatów i wykładów w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży Krzyżowa zajmują się przez cztery dni tematem różnorodności. Poznają różne metody pracy na projekcie, które będą później mogli zastosować podczas swoich spotkań młodzieży oraz planują swoje projekty.
Wybrano 20 finalistów
W ramach konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży „Razem w Europie. Jeden cel" nadesłano ponad 80 zgłoszeń projektów polsko-niemieckich spotkań młodzieży. 20 najlepszych z nich odbędzie się w przyszłym roku, a w 2019 roku polsko-niemieckie jury wybierze zwycięzcę.
Nagrody dla projektów wymiany szkolnej i pozaszkolnej
Nagroda zostanie przyznana w dwóch kategoriach: wymiana szkolna i wymiana pozaszkolna. Zwycięzcy danej kategorii (każdy z partnerów projektu) otrzymają po 3000 euro (łącznie 6000 euro dla projektów dwustronnych i 9000 euro dla projektów trójstronnych). Dodatkowo zostaną także przyznane wyróżnienia w formie nagród rzeczowych. Wręczenie nagród odbędzie się w Berlinie.
Organizatorzy projektu
Organizatorem konkursu i seminarium jest Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM), która od ponad 25 lat umożliwia spotkania młodych Polaków i Niemców. PNWM to organizacja założona przez rządy Polski i Niemiec, której zadaniem jest dofinansowywanie i merytoryczne wsparcie projektów dla młodzieży z obu krajów. Konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży wsparła Fundacja Flicka przeciwko Ksenofobii Rasizmowi i Nietolerancji.