Spektakl edukacyjno-profilaktyczny "Klik. Nie żyjesz. Cyberprzemoc na co dzień" przedstawiał trudna tematykę cyberprzemocy. - Opowiedziana na deskach teatru historia może zdarzyć się każdemu, dlatego tak ważne jest ostrzeżenie przed niebezpieczeństwami, jakie daje pozorna anonimowość i wolność w sieci. Spektakl uświadomił młodym widzom, że w cyberprzestrzeni należy zachowywać się etycznie i przyzwoicie. Internet jako nieograniczone źródło informacji oraz idealny sposób komunikowania się niesie za sobą wiele zagrożeń, o których musi pamiętać każdy użytkownik - mówią Anita Denes-Ziemkiewicz i Marta Plizga z żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Młodzi Żarowianie również zdają sobie sprawę z wirtualnych pułapek w sieci. - Spektakl nauczył mnie, że w Internecie nigdy nie jesteśmy anonimowi i zawsze ponosimy konsekwencje za swoje czyny. Pokazał, że obrażanie innych w prawdziwym życiu lub w Internecie jest bardzo złe, ponieważ można sprawić wielu osobom przykrość. Zachęcił, aby więcej czasu spędzać na spotkaniach z przyjaciółmi, ponieważ sms-y nie zastąpią prawdziwej rozmowy, a telefon przyjaciela - podkreśla 12-letnia Julia ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.
Spektakl sfinansowany został z budżetu gminy Żarów przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
(Magdalena Pawlik)