Nowością było to, że w tym roku, po raz pierwszy, strzegomianie mogli głosować na projekty małe i duże w dwóch obszarach - społecznym i edukacyjnym.
Głosujący otrzymywał więc cztery karty do głosowania. Mimo że głosy można było oddawać przez trzy dni, tj. od 21 do 23 października, do urn poszło jedynie 634 mieszkańców. Przypomnijmy, że w zeszłym roku były to 882 osoby.
– Budżet obywatelski to duża szansa dla mieszkańców, ponieważ mają bezpośredni wpływ na to, żeby dzięki zgłaszanym projektom realizować najważniejsze dla nich działania, dlatego też po raz kolejny apeluję o większą aktywność. Mam nadzieję, że w przyszłym roku frekwencja będzie jeszcze większa, a zgłaszane projekty równie interesujące co tegoroczne – komentuje burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.
ZWYCIĘSKIE PROJEKTY
Obszar społeczny - zadania małe - o wartość szacunkowej - 49 960,00 zł
- Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych- zakup i montaż
- Utworzenie hot-spotów na terenie Rynku oraz OSiR-u
- Przenośny system nagłośnienia przeznaczony do realizacji zadań Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – II etap
Obszar społeczny - zadania duże o wartości szacunkowej - 249 678,97 zł
- Remont i modernizacja podwórka położonego w Centrum miasta między ulicami Bohaterów Getta, Świdnicką, Krótką, Ogrodową a Rynkiem
Obszar edukacyjny - zadania małe o wartości szacunkowej - 19 413,09 zł
- Montaż monitoringu wizyjnego w PSP nr 3 w Strzegomiu
Obszar edukacyjny - zadania duże o wartości szacunkowej - 80 000 zł
- „Parkolandia” – modernizacja placu zabaw Publicznego Przedszkola nr 3 w Strzegomiu przy ulicy Parkowej 8
Szczegóły dotyczące wyników głosowania dostępne są na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego oraz na stronie www.strzegom.pl.