W spotkaniu uczestniczyli także Gunnar Hille z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec oraz Melinda Kovacs – Mosbacher - artystka grafik, która przygotowała projekt komiksu, poświęconego Krebsowi. Gościom towarzyszył Sobiesław Nowotny – świdnicki historyk.
Przypomnijmy, że Emil Krebs to największy poliglota wszechczasów, urodzony w Świebodzicach, a od 1870 roku mieszkający w Opoczce, gdzie jego ojciec miał warsztat ciesielski. W latach 1880-1887 uczęszczał do świdnickiego gimnazjum. Posiadał niebywały talent do nauki języków obcych. Do poziomu biegłości opanował 68 języków, a przez całe swoje życie zajmował się około 120 językami. Jako 7-latek biegle władał językiem francuskim. Zdając maturę potrafił już płynnie mówić po łacinie, starogrecku, nowogrecku, angielsku, włosku, hiszpańsku, rosyjsku, polsku, hebrajsku, arabsku i turecku. Studiował prawo i orientalistykę na uniwersytecie w Berlinie. Od 1893 do 1917 r. był tłumaczem w placówce dyplomatycznej w Chinach. Na naukę języków poświęcał 11 godzin dziennie. Nie był tylko znanym poliglotą, ale także zdolnym prawnikiem i dobrym matematykiem.
W związku z przypadającą w przyszłym roku 150 rocznicą urodzin Emila Krebsa, miasto Świdnica zaangażuje się we wspólnych przedsięwzięciach promocyjnych. Goście przedstawili kilka ciekawych pomysłów, m.in. na organizację międzynarodowej konferencji, przybliżającej postać Emila Krebsa, przygotowanie strony internetowej, na której dostępna byłaby w postaci e-booka jego biografia, a także wystawy mu poświęconej. Zaproponowano również przygotowanie tablicy pamiątkowej, która mogłaby być umieszczona na ścianie budynku byłego gimnazjum przy ul. Franciszkańskiej, w którym się uczył.
Wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że tak znakomitą postać warto szerzej wykorzystać w promocji miasta w kraju, a przede wszystkim za granicą. Turyści w poszukiwaniu śladów sławnego poligloty mogliby spędzić więcej czasu w Świdnicy – mieście jego młodości.