Do konkursu zgłoszono trzynaście dyń, a nagroda główna, zmywarka marki Electrolux, trafiła do Michała Staraka z Olszan. Konkurs budził największe emocje, bo część z nich była pieczołowicie uprawiana właśnie na to święto.
Ostatecznie w konkursie zwyciężył Michał Starak (dynia 58 kg) z Olszan, drugi był Czesław Nocoń (dynia 44,5 kg), mieszkaniec Wierzbnej, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Joanna Starak (39,5 kg) z Olszan.
Jury w konkursie na najsmaczniejszą zupę z dyni miało nie lada kłopot z wyłonieniem zwycięzcy, ale ostatecznie po burzliwych obradach, w których pod uwagę brano smak, oryginalność i estetykę podania potrawy, zwyciężyła Toscana Wierzbna przed Pożarzyskiem i Kołem Gospodyń Wiejskich z Wierzbnej. Czwarte miejsce ex aequo zajęło Kalno i Bożanów. Z kolei w konkursie na najpiękniejszą rzeźbę z dyni jury postanowiło nagrodzić wszystkie dzieci, które wzięły udział w zmaganiach. Każde dziecko otrzymało w nagrodę, poduszkę ufundowaną przez markę Dekoria.
- Ponadto dzieci posadziły kilkaset krokusów. Efekt ich pracy będziemy mogli podziwiać już wczesną wiosną - mówiła Zuzanna Urbanik radna i mieszkanka Wierzbnej.
Sporym zainteresowaniem cieszyło się również odkrywanie historii Wierzbnej. Goście mogli wysłuchać historii o najstarszym murowanym zamku rycerskim, który kiedyś stał w Wierzbnej, tę historię przybliżył Bogdan Mucha, archeolog, pracownik Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Wydarzenie zakończyła wspólna zabawa pod gwiazdami.