Czas Komedy — przełom lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych — to epoka jazzu w muzyce, szkoły polskiej w kinie, moment niezwykle twórczy i piękny dla powojennej kultury Europy. Muzyka Komedy przetrwała próbę czasu, wciąż jest atrakcyjna dla nowych pokoleń i ważna dla artystów, którzy sięgają po jego tematy.
Koncert ten jest hołdem dla Krzysztofa Komedy i całego pokolenia Artystów (muzyków, filmowców, literatów) mających ogromny wpływ na wszystko to, co dzieje się współcześnie w kulturze. Weźmie w nim udział dwójka znakomitych artystów, Lena Ledoff i Adam Rymarz, a poprowadzi go Paweł Sztompke.
Lena Ledoff — urodziła się w St. Petersburgu (Rosja). Jest absolwentką wydziału fortepianowego Akademii Muzycznej w Woroneżu. W 1994 r. na stałe zamieszkała w Polsce. Komponuje muzykę dla teatru i aktywnie koncertuje, w oryginalny sposób łącząc muzykę klasyczną i jazz. Występowała na scenach Paryża, Toronto, Pragi, Bratysławy, Kijowa, St.Petersburga, Irkucka, Ottawy, Montrealu, Lwowa, Budapesztu, Warszawy i większości polskich miast. W 2010 r. została stypendystką Prezydenta M.St. Warszawy. Jako kompozytor i muzyk współpracuje z teatrami: Studio, Rozmaitości i Ateneum w Warszawie oraz Teatrem Nowym w Łodzi.
Adam Rymarz — wokalista obdarzony słuchem absolutnym oraz niezwykle ciepłą barwą głosu o szerokich możliwościach ekspresji. Z powodzeniem porusza się w różnorodnych stylach muzycznych, od jazzu po soul i gospel. W swoim repertuarze posiada utwory należące do kanonu piosenki polskiej oraz światowe standardy muzyki rozrywkowej. Jest absolwentem wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatem licznych nagród i wyróżnień, w tym statuetki „Indywidualność wokalna” (Inowrocław 2002) oraz Grand Prix i Nagrody Specjalnej Prezydenta Miasta St. Warszawy dla Najlepszego Wokalisty Gospel (Warsaw Gospel Days 2005). Zadebiutował profesjonalnie na scenie krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego w 2001 roku. W latach 2003—2005 śpiewał w grupie wokalnej Teatru Muzycznego Roma w Warszawie.
Paweł Sztompke — muzykolog, od 1977 roku dziennikarz Polskiego Radia. Jego specjalnością muzyczną,radiową jest muzyka filmowa. Prowadzi audycje „Muzyczna Jedynka” i „Ostatni seans filmowy” oraz spotkanie z publicznością „Muzyka w kinie i poza nim”. W 2008 roku otrzymał nagrodę Złoty Mikrofon za ogromną wiedzę i popularyzację polskiej muzyki rozrywkowej i filmowej w znakomitym kontakcie ze słuchaczami na antenach Polskiego Radia. W roku 2015 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju Polskiego Radia.