Jak zawsze frekwencja dopisała, wśród zaproszonych byli: bibliotekarze, terapeuci, wychowawcy, nauczyciele, pedagodzy pracujący w placówkach kulturalnych i oświatowo-wychowawczych Świdnicy i okolic, a także ich wychowankowie i podopieczni. Pierwszy dzień poświęcony był arteterapii i jej teoretycznemu ujęciu. Wykład oraz warsztat przeprowadziła Anita Szprych, mgr Sztuk Pięknych, arteterapeutka i trenerka. Zagadnienia, które zostały poruszone to: cele działań o charakterze arteterapeutycznym, rodzaje arteterapii, znaczenie arteterapii w procesie dydaktyczno-wychowawczym dzieci i młodzieży, najważniejsze techniki i metody stosowane w arteterapii, zasady i etyka postępowania o charakterze arteteraputycznym.
Drugiego dnia uczestnicy Konferencji wzięli udział w warsztatach arteterapeutycznych prowadzonych przez: dr Edytę Rudolf – literaturoznawcę, Dariusza Rekosza – autora książek dla dzieci i młodzieży, Joannę Zagner-Kołat – ilustratorkę książek dla dzieci, Witolda Kowaliszyna i Artura Korzekwę – muzyków zespołu Tantua.
Zwieńczeniem Konferencji była emocjonująca sesja plenarna. Prezentowano na niej owoce artystycznych działań, których z wielką ochotą i radością podejmowali się uczestnicy. Miła atmosfera oraz wszechobecnie panujący magiczny klimat sztuki sprzyjał wielu konwersacjom i wymianie doświadczeń.