Zakres chronologiczny obejmuje okres od II połowy XIX wieku do początków 1945 r. - Dynamiczny rozwój Żarowa w XIX wieku sprawił, że miejscowość zyskała zupełnie nowe oblicze, przede wszystkim przemysłowe, z racji rozwijających się tu zakładów chemicznych i hut. Wraz z zabudową przemysłową powstawała również zabudowa mieszkaniowo-usługowa, która w dość dużym stopniu zachowała się do chwili obecnej, w przeciwieństwie do zabudowy przemysłowej, która uległa znacznym przemianom lub po prostu przestała istnieć. Zamieszczone w albumie pocztówki pozwalają na poznanie m.in. skali rozwoju przemysłowego Żarowa w XIX w. - mówi autor publikacji Andrzej Dobkiewicz.
Interesujące są również pocztówki z mniejszych miejscowości na terenie gminy, będącej od wielu wieków terenem intensywnego osadnictwa. Pocztówki ułożone są alfabetycznie według obecnego nazewnictwa miejscowości. - Prezentowane w publikacji pocztówki, oprócz posiadanej wartości kolekcjonerskiej i artystycznej są znakomitym źródłem ikonograficznym i świadectwem historycznym minionych czasów. Są również znakomitą skarbnicą informacji o dawnym Żarowie i jego mieszkańcach - pisze we wstępie książki burmistrz Leszek Michalak.
Album ten jest siódmą pozycją serii wydawnictwa "Errata". Do tej pory ukazały się albumy poświęcone Świdnicy, gminie wiejskiej Świdnica, powiatowi świdnickiemu, miastu i gminie Jaworzyna oraz gminie Marcinowice i Wałbrzychowi. Partnerami wydania są Wiadomości Świdnickie, Miasto i gmina Żarów oraz KUBARA LAMINA.
Album można nabyć w żarowskiej bibliotece przy ul. Piastowskiej 10. Koszt 49 złotych.