Tym razem na drewnianym krążku widnieje wizerunek Katedry pw. św. Stanisława i Wacława – monumentalnej budowli wpisanej na listę Pomników Historii. Można go kupić w punkcie Informacji Turystycznej mieszczącej się na świdnickim Rynku. Kolekcjonerzy zapłacą za niego 8 zł.
Jesienią do tej kolekcji – zgodnie z zapotrzebowaniem turystów kolekcjonerów – dołączą trzy kolejne znaczki – jeden z wpisanym na listę UNESCO Kościołem Pokoju, drugi z domem „Czerwonego Barona” i trzeci z Muzeum Dawnego Kupiectwa.
Znaczek turystyczny to okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers przeważnie jest taki sam. Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału - drewna, jest więc w 100 % ekologiczny. Składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Stanowi wyjątkową propozycję dla kolekcjonerów, w porównaniu z innymi w większości prefabrykowanymi produktami. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki, wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Poprzez silny nacisk matryca wypala w drewnie plastyczny wizerunek, który jest bardzo trwały i odczuwalny także przy dotyku.
Znaczki turystyczne są kolekcjonowane przez turystów i krajoznawców z Polski i Europy. Istnieje na nie swoista moda. Znajdują się już w piętnastu państwach Europy! W państwach tych działają kluby zrzeszające kolekcjonerów znaczków, organizowane są specjalne spotkania „zbieraczy” i wspólne wyjazdy po nowe znaczki.