W dniach 31.05-02.06.2019 w podlaskim Augustowie odbył się Finał Centralny Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno Krajoznawczego. Jest to największy turystyczny konkurs w naszym kraju, zwany potocznie Olimpiadą Krajoznawczą. Przed uczestnikami stanęło niemałe zadanie, bowiem tematyka i obszar przygotowań co roku są inne i bardzo rozległe. Na konkurencje turniejowe składały się: pisemne testy wiedzy z zakresu krajoznawstwa, turystyki, topografii, ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy. Odbył się także turystyczny marsz na orientację i sprawdzian z języka Esperanto, tzw. samarytanka, czyli pierwsza pomoc w praktyce, rowerowy tor przeszkód, sprawdziany znajomości kuchni (wraz z degustacją i rozpoznawaniem potraw), parków krajobrazowych i narodowych Podlasia oraz „Turysta Żeglarz”, czyli podstawy żeglarstwa w praktyce. Dodatkowej ocenie podlegały także zdobywane w ostatnich latach odznaki i uprawnienia PTTK.
Po dwóch bardzo pracowitych dniach oraz wielu tygodniach przygotowań drużynie Zosi udało się wywalczyć znakomite 4 miejsce w Polsce! Droga do sukcesu nie była prosta, ponieważ wcześniej trzeba było zdobyć 1 miejsce w eliminacjach wojewódzkich oraz 1 miejsce w powiatowych, obfitujących w jeszcze więcej konkurencji , takich jak: rozpoznawanie gatunków chronionych roślin i zwierząt, zabytków Dolnego Śląska czy sprawdzian znajomości legend naszego regionu. 4 miejsce, mimo że zaraz za podium, bardzo cieszy, ponieważ w myśl głównej idei konkursu, nie liczyła się tu tylko rywalizacja, ale także niesamowita przygoda związana z uczestnictwem i poznanie nowych osób z całego kraju tak samo zarażonych duchem turystyki.
Rok 2019 Zosia rozpoczęła od zdobycia 2 miejsca w Pucharze Polski Młodzieży w Marszach na Orientację. Jest to roczny cykl obejmujący 20 imprez na terenie całej Polski. Dzięki doskonałym wynikom, uzyskiwanym podczas każdego startu, naszej uczennicy udało się zdobyć 2 miejsce w kraju w kategorii TM (14-16 lat). Marsz na Orientację to jedna z dyscyplin turystyki kwalifikowanej, w której każdy z uczestników otrzymuje specjalnie opracowaną przez organizatora mapę terenu. Jest ona przekształcona na różne sposoby- fragmenty mogą być np. odbite w lustrze, wycięte, przestawione, przeskalowane. Zadaniem każdego z zawodników jest odnalezienie w terenie zaznaczonych na mapie punktów, potwierdzenie pobytu w nich, oraz powrót na metę w określonym czasie. Niekiedy wprowadza się także różnego rodzaju urozmaicenia, tj. zmagania w nocy, etapy na kajaku czy rowerze. Starty w takich imprezach wymagają od uczestników dużej wiedzy i przygotowania.
Równolegle z Pucharem Polski Zosia startowała także w Pucharze Dolnego Śląska. W regionie również udało jej się wywalczyć miejsce na podium.