Zróżnicowana funkcja użytkowania budynków, z przewagą działalności gospodarczych, spowodowała ekspansję przypadkowych reklam w postaci wolnostojących tablic czy też szpetnych banerów umieszczanych na budynkach i ogrodzeniach. Tym samym wizerunek tego cennego zespołu architektoniczno-urbanistycznego został skutecznie zaśmiecony.
- To już kolejny teren miasta, na którym realizujemy konsekwentnie naszą politykę reklamową, u podstaw której leży przede wszystkim współpraca z przedsiębiorcami i właścicielami nieruchomości. Poprzez kampanię informacyjną skierowaną indywidualnie do poszczególnych osób udaje się nam wspólnie przywrócić wartości tak pięknego zespołu zabudowy. W tym miejscu należą się podziękowania wszystkim, którzy ze zrozumieniem poprawiają wizerunek swoich nieruchomości i podjęli trud uporządkowania i wykonania na nowo szyldów – podkreśla Małgorzata Osiecka, dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Architektury Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
Jednocześnie miasto porządkuje swoje tereny, zgodnie ze złożoną deklaracją, że gospodarz winien służyć przykładem. Znikają kolejne reklamy umieszczone na mieniu gminnym. I tak, przy ul. Esperantystów, na jednym z głównych skrzyżowań drogi krajowej nr 35 oraz przy skrzyżowaniu ulic Wałbrzyskiej i Polna Droga, stanowiącym wjazd od strony południowej do miasta, został przywrócony już porządek.
Urząd będzie kontynuował przyjętą politykę reklamową, rozbudowując sukcesywnie obszary współdziałania z mieszkańcami i przedsiębiorcami. Zachęcamy zatem do współpracy i odwiedzania strony urzędu www.um.swidnica.pl, zakładki „Polityka reklamowa miasta Świdnicy”, gdzie umieszczane są m.in. opis działań w zakresie polityki reklamowej, zasady umieszczania reklam czy galeria dobrych praktyk.