Spotkanie w tak szerokim gronie dało możliwość podsumowania dotychczas podejmowanych działań w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie przez wskazane instytucje, wymiany doświadczeń oraz zaprezentowania rozwiązań w zakresie wzajemnej współpracy.
W trakcie obrad podkreślono wagę dobrej współpracy pomiędzy poszczególnymi instytucjami, jednocześnie wyrażając nadzieję na jej pogłębienie. Zaznaczono skalę i powagę zjawiska przemocy w rodzinie, które w zastraszającym tempie się rozprzestrzenia i dotyka wielu grup społecznych.
Omówiono również najważniejsze zmiany wynikające ze zmian w przepisach dot. przemocy w rodzinie, wybrane zagadnienia z zakresu realizacji zadań w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w tym m.in. policyjne narzędzie szacowania ryzyka zagrożenia życia i zdrowia w związku z przemocą w rodzinie, zmiany w zakresie interwencyjnego odbierania dziecka z rodziny w ramach ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, ustalenia kwestii transportu dziecka do placówki opiekuńczo-wychowawczej w sytuacji interwencji związanej z przemocą, kompetencji i zadań poszczególnych instytucji w ramach procedury Niebieskiej Karty, form pomocy i wsparcia oferowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzegomiu.