Projekt, w którym oprócz Świebodzic i Strzegomia uczestniczy również Żarów otrzymał 3 127 974,50 złotych dofinansowanie, a jego całkowita wartość wyniesie 3 679 970,00 złotych.
W ramach wdrożenia e-usług w gminie Żarów, realizowane będą następujące zadania:
1. Platforma internetowa e-Urząd, która będzie głównym punktem kontaktowym dla interesantów gminy. Platforma składa się z modułu bazowego, e-formularzy, modułu umożliwiającego przeprowadzanie ankiet elektronicznych, modułu do rezerwacji terminów ślubów, modułu do rezerwacji wizyt w Urzędzie Gminy, portalu inwestora. W celu integracji systemu z EOD niezbędna będzie wymiana systemów dziedzinowych wraz z systemami finansowo-księgowymi. Cała platforma będzie zintegrowana z Elektronicznym Obiegiem Dokumentów w gminie Żarów oraz z bazą CEIDG. System wdrożony będzie na serwerach oraz infrastrukturze zainstalowanej w budynkach gminy Żarów.
2. Wdrożenie i integracja z systemem e-Urząd oraz z powyższym systemem do zarządzania budżetem, aplikacji umożliwiającej przeprowadzanie konsultacji społecznych w ramach budżetów obywatelskich / partycypacyjnych - e-usługi pozwalającej mieszkańcom i podatnikom danego samorządu inicjowania i prowadzenia konsultacji społecznych przy wykorzystaniu platformy e-PUAP. System będzie wdrożony i zainstalowany na infrastrukturze należącej do gminy Żarów.
3. Wdrożenie w gminie Żarów następujących e-usług i systemów niezbędnych do ich funkcjonowania:
-systemu umożliwiającego dostęp do systemu do udostępniania informacji i weryfikacji z zakresu szkolnej edukacji publicznej dla rodziców poprzez portal e-Urząd oraz integracja aplikacji z systemem ePUAP,
-aplikacji do wydawania zezwoleń na sprzedaż alkoholu,
-systemu umożliwiającego zarządzanie cmentarzami komunalnymi,
-uruchomienie infokiosku przy cmentarzu komunalnym umożliwiającego dostęp do systemu zarządzania cmentarzem,
-aplikacji "Znajdź lokal wyborczy"
-systemu umożliwiającego obsługę realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe
-systemu GIS - plany zagospodarowania dla mieszkańców
-uruchomienie infokiosku przy urzędzie gminy, umożliwiającego korzystanie z systemu e-Urząd
-modernizacja strony internetowej urzędu gminy (dostosowanie do wymagań Krajowych Ram Interoperacyjności)
-uruchomienie punktu potwierdzania profili zaufanych
4. Dostosowanie sieci oraz sprzętu komputerowego wykorzystywanego przez gminę do wymogów stawianych przez wdrażane w projekcie rozwiązania i jednocześnie do wymogów KRI:
-zakup 10 komputerów stacjonarnych
-zakup 3 komputerów przenośnych
-zakup 2 urządzeń wielofunkcyjnych umożliwiających seryjne skanowanie dokumentów
-modernizacja serwerowni (wymiana serwera)
-Modernizacja sieci komputerowej (wymiana okablowania , przeprojektowanie sieci wewnątrz budynków i uzupełnienie gniazd komputerowych)
-zakup firewalla UTM