Stanowisko poparły m.in. Sudecki Związek Pracodawców – Konfederacja Lewiatan, Loża Dolnośląska BCC, Związek Pracodawców Dolnego Śląska – Pracodawcy RP oraz Dolnośląska Izba Rzemieślnicza. Przedstawiciele pracodawców wyrażają przekonanie, że dialog na szczeblu regionalnym jest prowadzony zgodnie z zapisami Ustawy o Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych i wojewódzkich komisjach dialogu społecznego z poszanowaniem wszystkich stron dialogu. Liderzy regionalnych związków pracodawców uważają, że nie ma żadnych przeszkód by dialog na szczeblu regionalnym mógł być nadal kontynuowany.
Przypomnijmy, Wojewódzkie Komisje Dialogu Społecznego działające w każdym województwie mają wypracowywać rozwiązania i porozumienia, co do podstawowych problemów o charakterze regionalnym i lokalnym. WKDS mają być miejscem, w którym dochodzi do dialogu w sytuacji powstania napięć i konfliktów społeczno-gospodarczych w regionie.
Wojewoda jako przedstawiciel rządu i przewodniczący WKDS, poprzez aktywne zaangażowanie w prace Komisji, stwarza warunki do prowadzenia dialogu społecznego na szczeblu regionalnym. Cele polityki rządu winny być przez niego prezentowane w WKDS w sposób przekonywujący i wiarygodny. Ich opiniowanie przez partnerów społecznych ma umożliwić administracji rządowej w województwie lepsze rozpoznanie i zrozumienie społecznych potrzeb.