Już jesienią wieża powinna stać już w stanie surowym. Pierwsi zwiedzający według planów wjadą na górę w połowie przyszłego roku. Wejdą do niej przez częściowo przeszklony pawilon. Odnowiona zostanie nawet posadzka przed pawilonem, wewnątrz bloku śródrynkowego. Na parterze budynku powstaną publiczne toalety, na I piętrze hol ekspozycyjny i dodatkowe wejście do teatru oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa, a z II poziomu będzie się wchodziło na wieżę.
Windy zawiozą turystów na zamknięty taras widokowy na poziomie VIII. Poziom ostatni – IX – to otwarty taras widokowy, do którego będzie można się dostać po schodach.
Turyści z wieży będą schodzić również po schodach, a w drodze powrotnej na każdej z poszczególnych kondygnacji (III-VII) będą mogli podziwiać ekspozycje na temat historii wieży, jej pozostałości m. in. zniszczonego mechanizmu zegara i dzwonów zegarowych, które kiedyś wisiały na wieży ratuszowej, a obecnie są w zbiorach Muzeum Dawnego Kupiectwa.
Szczyt wieży zwieńczy kula, w której zgodnie z tradycją zostaną umieszczone wartościowe dla historii miasta i jego dzisiejszego wizerunku przedmioty.
W nowy wieża będzie widoczna dzięki systemowi iluminacji, przygotowanemu we współpracy z firmą Philips Lighting Polska. Będzie tu działał także nowoczesny system rzutników, który np. w okresie Bożego Narodzenia będzie wyświetlał na kamieniczkach obrazy śnieżyczek.
Wieża będzie miała 674 m2 powierzchni użytkowej, stanie na czternastometrowych palach.