Środa, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1322
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Hali nadano imię

Wtorek, 15 kwietnia 2025, 13:02
Autor: red
Świebodzice: Hali nadano imię
Fot. UM Świebodzice
Hali Sportowo–Widowiskowej OSiR Świebodzice nadano imię Edmunda Walczaka.

Na wniosek Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi Rada Miejska przyjęła uchwałę w sprawie nadania imienia Hali Sportowo-Widowiskowej OSiR Świebodzice. Od dzisiaj (14 kwietnia) obiekt będzie nosił imię Edmunda Walczaka – zasłużonego mieszkańca naszego miasta.

W sesji, podczas której podjęto uchwałę uczestniczyli również: wnioskodawca inicjatywy obywatelskiej Pan Kazimierz Połoński oraz synowie Edmunda Walczaka – Wojciech i Roman Walczak.

Podczas sesji Burmistrz Miasta Paweł Ozga złożył gratulacje zarówno Panom Wojciechowi i Romanowi, jak i Panu Kazimierzowi Połońskiemu, dziękując za pielęgnowanie pamięci o osobach, które zapisały się na kartach historii Świebodzic. Gratulacje złożyli również m.in.: Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański i Przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal.

Przebieg głosowania i zdjęcia z sesji w galerii poniżej.

Aby przybliżyć sylwetkę Pana Edmunda Walczaka prezentujemy krótki życiorys:

Edmund Walczak (ur. 1924 – zm. 1979)

Edmund Walczak był pionierem piłki ręcznej w Świebodzicach i jednym z najbardziej zasłużonych działaczy sportowych w historii miasta. Jako założyciel sekcji piłki ręcznej MKS Victoria Świebodzice w latach 70. XX wieku, odegrał kluczową rolę w rozwoju tej dyscypliny w regionie.

Od momentu powstania sekcji do swojej śmierci w 1979 roku, prężnie działał na rzecz rozwoju lokalnego sportu – szkolił młodzież, budował infrastrukturę oraz współtworzył tożsamość sportową miasta.

Edmund Walczak pozostaje symbolem pasji, zaangażowania i oddania dla lokalnego sportu. Jego dziedzictwo jest kontynuowane przez kolejne pokolenia.

Najważniejsze osiągnięcia

Założenie sekcji piłki ręcznej MKS Victoria Świebodzice – to dzięki jego inicjatywie korty tenisowe przy ul. Żwirki i Wigury zostały przekształcone w boiska do piłki ręcznej, co umożliwiło treningi młodym adeptom szczypiorniaka.

Rozwój lokalnej społeczności sportowej – pod jego kierownictwem klub dynamicznie się rozwijał, osiągając znaczące sukcesy na poziomie regionalnym.

Inspiracja dla kolejnych pokoleń – po jego śmierci w 1979 roku, jego synowie – Roman, Wojciech i Lech – kontynuowali jego dzieło, organizując Memoriał im. Edmunda Walczaka, który przyciągał zespoły z całego województwa.

W 2020 roku, w 41. rocznicę jego śmierci, odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Kobiet – Memoriał im. Edmunda Walczaka. W wydarzeniu uczestniczyły drużyny z całej Polski, a obecni byli również jego synowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2025 Highlander's Group