W spotkaniu uczestniczyli: Maciej Więcek - pomysłodawca akcji, Kierownik I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich Sądu Rejonowego w Świdnicy, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa wraz z Agatą Koperską z Klubu Senior +(osoby nadzorujące i organizujące akcję z ramienia Miasta Świebodzice), Młodszy Aspirant Grzegorz Matejko z Komisariatu Policji w Świebodzicach.
Podczas spotkania Zastępca Burmistrza, zaangażowany w koordynację działań kampanii, podsumował wraz z obecnymi na spotkaniu osobami dwumiesięczne prace edukacyjne i promocyjne. Wyniki są imponujące. W szkołach podstawowych przeszkolono ponad 1000 dzieci i młodzież, w przedszkolach ponad 200 dzieci.
Spotkania dotyczące promocji Znaku Pomóż Mi odbywały się w: Szkole Podstawowej nr 1,2,3,4, Zespole Szkół Integracyjnych, Zespole Szkół Specjalnych, Przedszkolu nr 2(w dwóch oddziałach) i Przedszkolu nr 3 Niezapominajka, w Klubie Senior + i Środowiskowym Domu Samopomocy. Pogadankę odbyli także wychowawcy Świetlicy Środowiskowej Tęczowa Gromada ze swoimi podopiecznymi.
W Szkołach podstawowych spotkania prowadzili Maciej Więcek, Justyna Gąsior i Anna Pepera-Wojkowska. W Klubie Senior+, Przedszkolach i Zespole Szkół Integracyjnych - Starszy Sierżant Michał Rzepecki z Powiatowej Komendy Policji w Świdnicy w towarzystwie Sierżanta Lwa, którymi byli: Posterunkowy Rafał Radwański z Komisariatu Policji w Świebodzicach i Posterunkowy Krystian Krzywda z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.
W Środowiskowym Domu Samopomocy - Komendant Straży Miejskiej w Świebodzicach Łukasz Gil. Przypomnijmy, że inauguracja kampanii odbyła się w Miejskim Domu Kultury, uczestniczył w niej również Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Pani Aldona Górska (współtworząca kampanię), Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Pani Katarzyna Woźniak (zaangażowana w organizację spotkania z mediami). W kampanii uczestniczył także Komendant Komisariatu Policji w Świebodzicach Janusz Kozendra.
4 sierpnia Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański skierował słowa uznania oraz wielkie podziękowania do wszystkich osób zaangażowanych w kampanię, obecnych na spotkaniu oraz osób, które z przyczyn zawodowych nie mogły w nim uczestniczyć.
Uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że w naszym mieście nie ma przyzwolenia na przemoc i dyskretny znak Pomóż Mi dalej będzie promowany, a dzieci i młodzież będą edukowane jak ustrzec się przed oprawcą i uniknąć przemocy. W ramach kampanii zaplanowany jest także Piknik, którego termin przewidziano na wrzesień.