Najpierw radni na wczorajszej sesji zobaczyli prace nagrodzone w konkursie „Nie zostanę bezrobotnym” i wysłuchali informacji Konrada Jabłońskiego, prezesa Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych o działalności tej organizacji.
- W wyniku wszystkich bezpośrednich działań podjętych przez stowarzyszenie powstały sto trzy miejsca pracy na terenie powiatu świdnickiego - powiedział prezes Jabłoński.
- Stowarzyszenie jest już dorosłe - mówił po tej prezentacji radny Wojciech Latuszek. I powiedział, że powinno się ono już obyć bez osiemdziesięciotysięcznej dotacji z powiatu. - My tych pieniędzy potrzebujemy, żeby przeżyć – zaznaczył dramatycznym tonem.
Radni zmienili budżet powiatu na ten rok, a także dokonali zmian w wieloletniej prognozie finansowej powiatu. Podjęli uchwałę w sprawie określenia zakresu i formy informacji o przebiegu wykonania budżetu powiatu, kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej oraz informacji o przebiegu wykonania planów finansowych samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej za I półrocze roku budżetowego. Odwołali poprzednią radę społeczną Latawca i powołali nową. Utworzyli zespół poradni psychologiczno-pedagogicznych, który tworzą jednostki w Świdnicy, Strzegomiu i Świebodzicach. Rajcy dokonali też zmian w akcie założycielskim Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych w Bystrzycy Dolnej, utworzyli Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu oraz Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy, a skargi Stowarzyszenia Ekologicznego Ojczyzna na starostę dotyczące stawiania masztów telefonii komórkowej uznali za bezzasadne. Ostatnią uchwałą była ta w sprawie zmiany składu osobowego Komisji Kultury, Sportu i Promocji i Komisji Rewizyjnej, z której zrezygnował radny Władysław Gołębiowski.