Nominacje i statuetka wręczone będą w trzech kategoriach. W kategorii „przedsiębiorca” z grona zgłoszonych kandydatów kapituła wybrała trzy nazwiska: Andrzej Hołdowański, właściciel Lecznicy dla Zwierząt, Artur Janicki, właściciel Biura Organizacji Imprez i Promocji Artystycznej ARTE oraz Jerzy Madej, główny udziałowiec i prezes Centrum Meblarstwa.
W kategorii „menedżer” nominowani to: Jerzy Gajos, dyrektor Oddziału ZUS w Wałbrzychu, Bogdan Leśniański, wiceprezes Zarządu Fabryki Wagonów SA oraz Władysław Waleńciukiewicz, dyrektor świdnickiego oddziału Banku BGŻ.
Trzecia statuetka wręczona zostanie w nowej kategorii – „przedsiębiorca – społecznik”.
- Wyróżnić chcemy tych, którzy prowadząc działalność gospodarcza, tworzą jakąś wartość dodaną. Angażują się właśnie społecznie, wspierają nie tylko akcje charytatywne, ale większe przedsięwzięcia. A i sami inspirują innych – podkreśla Edward Szywała, szef Kapituły Statuetki SPiKŚ.
Takich przykładów ludzi, którzy prowadząc biznes nie patrzą jedynie na zysk, jest w Świdnicy wielu. Ale nominacje mogły być tylko trzy. Kapituła po długiej dyskusji w kategorii tej wyróżniła trzy osoby: Jerzego Franckiewicza, właściciela m.in. Franc Texilu i Dekorii, Stanisława Gabrysia, który stworzył Muzeum Broni oraz Piotra Snopczyńskiego, który od wielu lat propaguje wszystko, co związane z górami poprzez Dni Gór.
Kapitułę Statuetki SPiKŚ tworzą jej byli i obecni prezesi, członkowie Stowarzyszenia. W pracach gremium wzięli udział: Edward Szywała, Jacek Domejko, Janusz Szostak, Maciej Orski, Jerzy Skonieczny i Ryszard Rodziewicz.
Który z nominowanych otrzyma statuetkę, dowiemy się 19 czerwca podczas Gali SPiKŚ w Hotelu Piast Roman.