Przedsiębiorca może uzyskać nawet do 480 tys. zł bezzwrotnej dotacji, czyli odzyskać 60 procent poniesionych wydatków. Łączna kwota dotacji, o jaką wnioskują przedsiębiorcy wynosi ok. 45 mln zł. Złożone w DIP wnioski przejdą teraz ocenę formalną. Na tym etapie przedsiębiorcy mają prawo dokonania poprawek i uzupełnienia drobnych błędów w dokumentacji. Później wnioski, które zostaną zakwalifikowane, przechodzą ocenę merytoryczną. Punktowana jest podczas niej m.in. innowacyjność, wykorzystywanie w projekcie technologii informatycznych, czy wreszcie współpraca przy jego realizacji z ośrodkami naukowymi i badawczymi.
Listę dolnośląskich inwestycji dotowanych przez Unię Europejską poznamy za trzy miesiące. Dofinansowane zostaną takie inwestycje, jak zakupu nieruchomości, maszyn i urządzeń, robót i materiałów budowlanych. Przedsiębiorcy będą musieli stworzyć i utrzymać przynajmniej przez dwa lata miejsca pracy.
W tym roku Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosi jeszcze dwa konkursy dla przedsiębiorców, we wrześniu dotacje dla inwestycji w innowacje na poziomie regionu oraz w grudniu na rozwijanie działów badawczo-rozwojowych.