W tym roku gośćmi festiwalu były grupy artystyczne z Algierii, Turcji, Rumunii, Grecji oraz z Polski, a wśród nich nasz zespół, a także Zespół Krąg i Zespół Tysiąclatki z Katowic. Przedsięwzięcie miało na celu promowanie polskiej tradycji i kultury ludowej, jak również pokazanie kultury innych krajów.
- Członkowie Zespołu „Mokrzeszów” to ludzie z pasją. Taniec i śpiew sprawia im niebywała radość. Oni po prostu tym żyją. A atutem zespołu są nasi panowie, bowiem każda z pań ma swojego partnera, a to wcale nie jest takie proste – mówi z uśmiechem Maria Skiślewicz, która wspólnie z synem Wojciechem prowadzi zespół i jest jego choreografem.
Zespół gościł już na Podhalu, Kartuzach, Łowiczu, Francji, Austrii oraz w Turcji. W czasie swojego pobytu w Grecji Ludowo-Estradowy Zespół „Mokrzeszów” zaprezentował greckim widzom bogaty program folkloru typowego dla naszego kraju. Zespół w swoim repertuarze obok zabawnych układów ma tańce ludowe i narodowe. Program góralski i krakowski zyskał aplauz publiczności, czego dowodem jest kolejne zaproszenie do Grecji, jakie zespół otrzymał na przyszły rok.