W ramach targów ofertę turystyki przyjazdowej i wyjazdowej zaprezentowali touroperatorzy, biura podróży, regiony turystyczne, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, a także miasta z Polski i zagranicy, m.in. Litwy, Ukrainy, Chorwacji, Norwegii, Turcji, Tunezji, Indonezji, oferty z Meksyku, Chin i Azji oraz polskie regiony: Podkarpacki, Podlaski, Pomorze, Mazowsze, Śląsk oraz Warmia, Mazury czy Żywiecczyzna. Wśród nich nie zabrakło także stoiska Powiatu Świdnickiego, które wspólnie z Gminą Świdnica i partnerskimi powiatami: kartuskim, łowickim i tatrzańskim zachęcało turystów do odwiedzenia każdego z tych pięknych regionów. Tradycyjnie oferta Powiatu Świdnickiego dotyczyła bazy noclegowej i gastronomicznej, gospodarstw agroturystycznych, a także Fundacji "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego.
- Promowaliśmy zabytki miasta Świdnicy: Kościół Pokoju, Katedrę Świdnicką czy Muzeum Dawnego Kupiectwa. Sporym zainteresowaniem cieszyła się oferta powiatu i gminy skierowana do miłośników turystyki rowerowej. Tak się składa, że trasa europejskiego szlaku rowerowego, zwanego „Szlakiem Bursztynowym”, biegnie na przestrzeni prawie 2000 km, od Bałtyku do Adriatyku – także przez gminę Świdnica - mówią uczestnicy targów: Piotr Dębek ze świdnickiego starostwa i Janusz Waligóra, rzecznik gminy Świdnica.
Wśród odwiedzających wspólne stoisko promocyjne czterech powiatów nie zbrakło gości, którzy z sentymentem wspominali swoje pobyty na Dolnym Śląsku. Już w pierwszym tygodniu czerwca do Świdnicy i okolic przyjedzie grupa gimnazjalistów z Pomorza, którzy z pewnością zwiedzą Kościół Pokoju i Fundację Krzyżowa, o których tak wiele słyszeli m.in. dzięki ubiegłorocznym wydarzeniom związanym z obchodami XX-leciem Mszy Św. Pojednania.