Uczestnictwo Biblioteki w Programie Fundacji Orange to same plusy. Od 2010 roku do z darmowego dostępu do internetu skorzystało 6799 osób.
Biblioteka zawsze jest miejscem gdzie przychodzimy po wiedzę. W ciszy, spokoju nad ksiązką możemy poszukać potrzebnych nam informacji. Dzisiaj, dzięki programowi ORANGE wizyta w bibliotece może wyglądać zupełnie inaczej, a wiedza którą zdobywamy jest o wiele bardziej nowoczesna. Poprzez wprowadzenie Internetu zmieniła się jakość usług bibliotecznych. Staliśmy instytucją bardziej nowoczesną co przekłada się na naszą atrakcyjność wśród czytelników. Dzieci i młodzież chętnie korzystają z takiej formy wsparcia, a my jako bibliotekarze staramy się aby z tego internetu korzystali w sposób właściwy. Poprzez pogadanki, rozmowy z młodzieżą mówimy o bezpiecznym internecie. Zachęcamy także do korzystania z naszych usług osoby starsze – mówi Elżbieta Chlebowska dyrektor gminnej biblioteki.
Na co dzień nie mamy dostępu do internetu a wizyta w bibliotece pozwala mi bezpłatnie korzystać z informacji dostępnych na sieci. Przygotować prezentacje multimedialne, poszerzyć informacje, przygotować się do lekcji – mówią uczniowie gminnych placówek oświatowych
Biblioteka, dzięki środkom Fundacji, stworzyła dodatkowe stanowisko komputerowe wraz z urządzeniem wielofunkcyjnym. Wartość dotacji w tych trzech latach była zróżnicowana, a łączna kwota jaką biblioteka otrzymała stanowiła kwotę 11699,17zł.
Wykorzystanie nowych zdobyczy w zakresie Internetu, technologii komputerowej pozwala na rozwój społeczeństwa informacyjnego, bardziej świadomego, dla którego internet to narzędzie w codziennej pracy a nie bariera nie do pokonania – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.
Na terenie gminy Świdnica działają 4 filie Biblioteki Publicznej Gminy Świdnica, tj. w Lutomi Górnej, Pszennie, Bystrzycy Górnej i Grodziszczu. Główna siedziba mieści się w Witoszowie Górnym.
Fundacja Orange prowadzi Program „Akademia Orange dla bibliotek”, jego celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, aby biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.