Chodzi o czterdziestą rocznicę wydarzeń grudniowych i dwudziestą dziewiątą rocznicę ogłoszenia stanu wojennego. Adam Markiewicz z Sojuszu Lewicy Demokratycznej stwierdził, że nie będzie tego czcił. Gdy większość rady powstała, aby spełnić wolę Tadeusza Grabowskiego, z sali wyszli radni SLD: Adam Markiewicz, Janusz Solecki i Janusz Szalkiewicz. Pozostali rajcy z tego ugrupowania siedzieli na swoich krzesłach. Minuta ciszy była symboliczna, nie trwała nawet minuty.
Zasadniczą częścią dzisiejszej sesji było ślubowanie prezydenta Wojciecha Murdzka oraz podjęcie trzech uchwał: w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego właśnie zaprzysiężonego prezydenta, w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego Ireneusza Pałaca oraz w sprawie wynagrodzenia Wojciecha Murdzka. Obyło się bez dyskusji, jedynie przed głosowaniem w sprawie radnego Pałaca radny Krzysztof Lewandowski z Prawa i Sprawiedliwości zapytał, cóż się takiego stało, że Ireneusz Pałac rezygnuje z mandatu. Prezydent Wojciech Murdzek oświadczył, że jutro powoła Ireneusza Pałaca na swojego zastępcę (a zaledwie 13 dni temu z zastępcą prezydenta Ireneuszem Pałacem został rozwiązany stosunek pracy i złożył on ślubowanie na radnego). Rajcowie uchwalili wynagrodzenie prezydenta na poziomie 12340 zł brutto miesięcznie (wstrzymało się od głosu w tej sprawie pięcioro radnych SLD i czterech z PiS).
Adam Markiewicz następnie złożył oświadczenie w sprawie minuty ciszy z początku sesji. Stwierdził w nim, że gmina nie powinna być areną roztrząsania historii politycznej i że nie umniejsza on zasług ludzi walczących o wolną Polskę, ale nie zgadza się na wykorzystywanie tego do celów politycznych. Polemikę z nim rozpoczęła radna Zofia Skowrońska-Wiśniewska, głos zabrał również Janusz Szalkiewicz, ale ostatecznie dyskusję zamknęła przewodnicząca Joanna Gadzińska przypominając radnym o obowiązku złożenia oświadczeń majątkowych.
Sesja trwała niespełna godzinę. Kolejna – jeszcze pod koniec tego roku. Radni dziś ogłosili powstanie trzech klubów: PiS (przewodniczącym został Wojciech Kielka), SLD (przewodniczącym został Janusz Solecki) i Platformy Obywatelskiej (przewodniczącym został Krzysztof Grudziński).