Głównymi celami, jakie przyświecają codziennej pracy, jest pomoc osobom doznającym przemocy, jej świadkom oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska przemocy w rodzinie i sposobów jej przeciwdziałania.
Doświadczenie pokazuje, że w procesie przeciwdziałania przemocy w rodzinie bardzo ważne jest dotarcie do jak najszerszego grona osób, które są uwikłane w problem przemocy. Dlatego organizatorzy akcji rozpoczęli ogólnopolską akcję informacyjną, której jednym z bardzo ważnych elementów jest publikacja w prasie i mediach informacji o tym, gdzie osoby dotknięte przemocą mogą się zwrócić o pomoc.
W ramach prowadzenia Ogólnopolskiego Pogotowia ”Niebieska Linia” obsługuje bezpłatną, całodobowy telefon dla osób doznających przemocy i jej świadków. Dyżury pełnią konsultanci ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie - głownie psychologowie, pedagodzy oraz prawnicy na wydzielonych dyżurach prawnych.
Czasem kontakt telefoniczny jest dla wielu osób pierwszym krokiem na drodze podejmowania decyzji o wychodzeniu z relacji przemocy. Dotyczy to zwłaszcza środowisk wiejskich, z małych miast, gdzie dostęp do profesjonalnej pomocy bywa