To jednak nie koniec udogodnień dla pasażerów. Od początku lipca bilet okresowy na przejazdy komunikacją miejską można zakupić za pośrednictwem aplikacji mobilnej zbiletem.pl.
Wygodny i komfortowy transport publiczny w Świdnicy ma zachęcać coraz więcej pasażerów do przesiadania się z samochodów do autobusów. Nie tylko zakupiono ostatnio nowoczesne autobusy, ale też Miasto wprowadza coraz więcej udogodnień dla pasażerów - nowe wiaty przystankowe, gabloty oraz nowoczesne metody płatności (kasowniki) oraz możliwość zakupu biletów przez internet.
Świdnica modernizuje nie tylko tabor MPK, którym podróżują na co dzień świdniczanie, ale także wprowadza nowoczesne rozwiązania komunikacyjne. Dzięki nawiązaniu współpracy z portalem zbiletem.pl każdy będzie mógł nabyć dowolny bilet okresowy na przejazdy komunikacją miejską za pośrednictwem specjalnego oprogramowania. Wystarczy pobrać aplikację na telefon, zalogować się do systemu, wybrać miasto (Świdnica) i dokonać zakupu wybranego biletu. Cały proces jest wygodny i prosty w obsłudze. W ten sposób unikniesz stania w kolejkach za biletem miesięcznym, wakacyjnym czy 14-dniowym.
- Stawiamy na proste, ale sprawdzone rozwiązania. Współpraca z aplikacją zbiletem.pl to kolejne udogodnienie jakie wprowadzamy dla osób korzystających z komunikacji publicznej. Jestem przekonany, że przypadnie ono do gustu pasażerom i stanie się kolejnym czynnikiem, który mamy nadzieję, przekona innych do korzystania z komunikacji miejskiej – mówi Szymon Chojnowski, z-ca prezydent Świdnicy.
Wraz ze zmianą taboru MPK modernizacji ulega także infrastruktura przystankowa. Wydział Transportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy zakupił 4 nowe wiaty, które usytuowano na ul. Riedla, Przyjaźni i dwie na ul. Kopernika. Jednocześnie powstały nowe przystanki na ul. Odnowiciela oraz na ul. G. Andersa. Usprawnią one ruch z północną częścią osiedla Zawiszów i zapewnią komunikację przy żłobku miejskim.
Ponadto zostało zakupionych 14 nowych gablot rozkładowych wyposażając wiaty przystankowe na terenie miasta. Poprawią one nie tylko estetykę, ale głównie przyczynią się do uzyskania dodatkowej przestrzeni do eksponowania rozkładów jazdy oraz informacji pasażerskiej i ogłoszeń komunikacji miejskiej. Łączny koszt przeprowadzonej modernizacji infrastruktury przystankowej wyniósł 148.065 zł.