Na zaproszenie władz Parlamentu Krajowego Brandenburgii w tym wydarzeniu uczestniczyła m.in. delegacja gminy Świdnica, reprezentowana przez przewodniczącą Rady Gminy Świdnica Reginę Adamską, sekretarz gminy Jadwigę Generowicz oraz wiceprzewodniczącego Rady Gminy Świdnica Arkadiusza Piasecznego.
Dzięki tej niemiecko-polskiej wystawie, która powstała w Świdnicy i obecnie jest prezentowana w Parlamencie Krajowym Brandenburgii, zapomniany przez dziesięciolecia poliglota, Emil Krebs, staje się dziś postacią łączącą obydwa kraje. Potwierdzają to również liczne wystawy mu poświęcone w Polsce, np. na Uniwersytetach we Wrocławiu, Krakowie i Gorzowie Wielkopolskim, w Archiwum Państwowym we Wrocławiu czy też zorganizowanej przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego w Krzyżowej.
Wizyta w Poczdamie była również okazją do zapoznania się z funkcjonowaniem Parlamentu Brandenburgii, a także rozmów z ambasadorem RP w Berlinie Dariuszem Pawłosiem, byłym dyrektorem MSZ Niemiec Eckhardem Hoffmannem oraz prawnukiem Emila Krebsa Eckhardem Hoffmannem.
Jednym z elementów promocji przygotowanych przez mieszkańcow Opoczki z okazji otwarcia wystawy jest quest dedykowany słynnemu poliglocie pt. Śladami Emila Krebsa – śląskiego geniusza z Opoczki. Ta edukacyjna gra terenowa jako pierwsza w Polsce doczekała się angielskiej i niemieckiej wersji językowej. Z pewnością zainteresuje to turystów z Niemiec, którzy licznie odwiedzają tereny naszej gminy i pozwoli przypomnieć historię wybitnego poigloty, którego jeden z etapów życia związany był z miejscowością Opoczka w gminie Świdnica.