- Jest to przypieczętowanie rozpoczętej już współpracy i zobowiązanie do konkretnych działań edukacyjnych, warsztatowych, projektów społecznych na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju na najbliższe lata. Wśród planowanych przedsięwzięć będą między innymi gra miejska, wystawy, warsztaty dla młodzieży, konferencja czy też spotkania otwarte – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.
United Nations Association (UNA) Poland - Stowarzyszenie Narodów Zjednoczonych w Polsce realizuje projekty wspierające i popularyzujące wiedzę na temat Organizacji Narodów Zjednoczonych i roli Polski w tej organizacji. Stowarzyszenie prowadzi programy z zakresu zrównoważonego rozwoju i Agendy 2030, aktywności społeczno-obywatelskiej, edukacji i angażowania ludzi młodych oraz z zakresu praw człowieka i demokracji.
- Stowarzyszenie Narodów Zjednoczonych w Polsce wspólnie z urzędem miejskim promuje zrównoważony rozwój w Świdnicy, a nasze miasto staje się przykładem wdrażania Agendy 2030. Kluczową rolę w tym procesie mają do odegrania właśnie miasta i społeczeństwo, dlatego UNA Poland wspólnie z nami zorganizuje różne przedsięwzięcia mające za zadanie przybliżyć mieszkańcom tematykę zrównoważonego rozwoju – mówi Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta.
Wśród projektów, które będą realizowane w najbliższych latach będą warsztaty dla mieszkańców, gra miejskiej i panel obywatelski. Celem tych inicjatyw jest zaznajomienie świdniczan z treścią Agendy 2030, a tym samym z 17 celami zrównoważonego rozwoju.
W spotkaniu udział wzięli również: Magdalena Kania - wiceprezeska zarządu UNAP, Kacper Szyszko - członek zespołu projektowego, Szymon Chojnowski - zastępca prezydenta, Anna Skrzypacz - dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego oraz pracownica tego wydziału, Mirosława Babisz.