Na scenie świetlicy wiejskiej w Gniewkowie pojawili się dobrze nam znani Dobromierzanie i Czerwone Róże oraz zaprzyjaźnione z nimi zespoły: Marzenie z Gminy Kłodzko, Jarzębina z Kobierzyc, Rozmaryn z Bogatyni, Kapela Jana Boduszka, Akacjowe Śpiewule z Marcinowic, Goczałkowianie, Cicha Woda z Udanina, Olszaniacy, Uciecho-Wianki oraz Kostrzanie.
Cel organizacji festiwalu, jakim była przede wszystkim aktywizacja społeczności lokalnej, promowanie i upowszechnianie kultury ludowej, promocja zasobów kulturowych i produktów lokalnych, a także prezentacja dorobku artystycznego, integracja pokoleń oraz inspirowanie działań folklorystycznych, został osiągnięty. Wszystkie pokazy artystyczne spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony naszych mieszkańców. Zespoły zaprezentowały nie tylko barwne stroje, muzykę, śpiew oraz dawkę swojej folklorystycznej tradycji m.in. w formie domowych wypieków.
Zarówno artyści, jak i mieszkańcy naszej gminy, którzy pojawili się w sobotnie popołudnie w Gniewkowie nie kryli zadowolenia z takiej formy aktywności kulturalnej.
Mamy nadzieję, że festiwal folklorystyczny, który został zorganizowany już po raz drugi w naszej gminie, stanie się tradycją i będzie się cieszył rosnącym zainteresowaniem.