Zajęcia z wielką pasją i poczuciem humoru poprowadził pan rofesor Dariusz Dydek, którego wiedza z zakresu zaproponowanego tematu była imponująca, a sposób jej prezentowania arcyciekawy. Głównym tematem ćwiczeń była analiza „Figlików” Mikołaja Reja na tle europejskiej i polskiej tradycji epigramatycznej.
Podczas godzinnych zajęć z wielkim zainteresowaniem śledziliśmy pracę studentów, a pan profesor zechciał i nas włączyć w ich tok, dzięki czemu udało się dowieść, że jako humaniści możemy pochwalić niejaką wiedzą na omawiany temat. Profesor Dybek zaprosił nas również na kolejną edycję swoich zajęć w drugim semestrze.
Nasza opiekunka oprowadziła nas z kolei po studenckim Wrocławiu, pokazując instytuty znajdujące się w okolicach gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego i sam budynek główny, piękną bibliotekę Ossolineum z imponującym księgozbiorem i urokliwym patio, poprowadziła nas studenckimi uliczkami, pokazała miejsca pracy, ale i rozrywek oraz spacerów studentów. Pokazała nam instytut Filologii Polskiej z jego labiryntowym układem korytarzy oraz wiele opowiadała o charakterze i kierunkach studiów uniwersyteckich. Nasza opiekunka gorąco zachęcała do studiowania we Wrocławiu - mieście pięknym, tętniącym życiem, gdzie oprócz zdobycia rzetelnego wykształcenia można się wszechstronnie rozwijać, realizować swoje pasje i dobrze się bawić. Zarówno zajęcia, jak i informacje naszej przewodniczki, bardzo nas zainteresowały, chętnie więc odwiedzimy to miejsce ponownie.
Dalia Mazur
Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach