Rozmawiano m.in. o harmonogramie konkursów czy o trudnościach technicznych, z jakimi spotykają się wnioskodawcy. Jak do tej pory większość procedur przebiega sprawnie i gminy zaczynają podpisywać kolejne umowy, dotyczące poszczególnych priorytetów, które wynikają z kontraktu podpisanego przez Polskę z Komisją Europejską.
Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej, podkreślił, iż poza działaniami dotyczącymi pozyskiwania środków, gminy wchodzące w skład Aglomeracji Wałbrzyskiej, ale nie tylko te, powinny wspólnie zabiegać o większe środki dla tej części województwa, by zlikwidować dysproporcje jakie od lat narastają pomiędzy Wrocławiem a gminami szczególnie południowej części naszego regionu.
Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, w imieniu wszystkich samorządowców podziękowała serdecznie Iwonie Dróżdż, dyrektorowi IPAW za bardzo rzetelną i życzliwą współpracę oraz okazane wsparcie. Dziś rozwiązanie, które przyjęto dwa lata temu z inicjatywy prezydenta Wałbrzycha, a dotyczące powołania własnej instytucji pośredniczącej, okazuje się znakomitym pomysłem, ponieważ instytucja ta pozostaje do dyspozycji wyłącznie beneficjentów z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej. To nie tylko gminy, ale także jednostki oświatowe, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, wspólnoty mieszkaniowe i wszyscy inni, którzy mogą ubiegać się o środki unijne w ramach perspektywy na lata 2014-2020.